Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğütarafından hayata geçirilen Üsküdar Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nın 16.’sıCumhuriyet Mahallesi’nde açıldı.

72 alan, 3700 farklı program ile 2021-2022 Eğitim dönemininbaşlangıcını yapan ÜSMEK Kurs Merkezlerimize bir yenisi daha eklendi.Cumhuriyet Mahallesi’nde açılışı gerçekleştirilen ÜSMEK Cumhuriyet KursMerkezi, Cahit Zarifoğlu Bilgievi ve Üsküdar Gençlik Akademisi ile aynı kampüsiçerisinde yer almaktadır.

Kurs merkezimizin açılışına, Üsküdar İlçe Milli EğitimMüdürü Sinan Aydın, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe KaymakamıMurat Sefa Demiryürek, Meclis Üyeleri ve Üsküdarlı vatandaşlar katıldı.Açılışta konuşma yapan Başkan Türkmen, ‘’ Üsküdarımızın en özel, nüfusu enkalabalık mahallelerinden birinde Cumhuriyet Mahallemizde çok önemli bir projeolan sanat ve meslek edindirme kurslarının 16.’sının açılması vesilesiyle biraradayız. Bu kurslar sadece meslek edindirme kursları değil, bunun birçok yönüvar; bir taraftan sosyal bir proje, eğitim, sanat, kültür projesi aynı zamandaaile bütçesine katkıda bulunacak bir proje bu. Hayat boyu öğrenme projesi diyeboşuna demiyoruz, sağlığımız yerinde olduğu sürece öğrenmek bizim şiarımızdır.Bizler Üsküdar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak konuyu bir üstmertebeye taşımaya karar verdik. Kursiyerlerimizin ortaya çıkardığı eserlerisatışa sunacakları bir ÜSMEK Mağazasını hizmete açacağız. Belediyemizin altkatında güzel bir satış ofisi açıyoruz. Hayırlı olsun’’ dedi.

 

Konuşmalarından ardından kurdele kesimi ile ÜSMEK CumhuriyetKurs Merkezimizin açılışı gerçekleştirildi. Protokol kurs merkezini gezdi vekursiyerlerle sohbet etti.