Gençlik ve spor faaliyetlerine verdiği önemle ön plana çıkan Üsküdar Belediyesi, Üsküdarlılara yeni bir gençlik ve spor merkezi daha kazandırdı.

Üsküdar Ferah Mahallesi’nde yer alan merkezde gerçekleştirilen açılış törenine, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Prof. Dr. Raşit Küçük ve davetliler katıldı.

Konuşmasında Üsküdar’ın sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin sembolü olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, ‘’Bu güzel beldemize böyle güzel bir imkânı kazandırmak bizler için ayrı bir onur. Bu güzel tabloda katkısı olan başta belediyemize, değerli çalışma arkadaşlarıma ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel eser Üsküdar’a ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Gençlik için hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gayret gösteriyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Başkan Hilmi Türkmen açılış konuşmasında, ‘’Herhangi bir sıkıntı yaşamadan bu güzel günü bizlere yaşatan Rabbimize hamd ediyoruz. Üsküdarımızda gençlik ve spor hizmetleri adına tüm mahallerimizde imkanlarımız ölçüsünde eserler yapmaya, çocuklarımızı, gençlerimizi sporun güzel ahlakıyla buluşturmaya gayret ediyoruz. Bu çabamızda bizleri yalnız bırakmayan başta Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere tüm bakanlık personeline huzurlarında şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi. Açılış sırasında Başkan Hilmi Türkmen, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na hediye takdim etti.

Yarı olimpik yüzme havuzu, 600 kişilik salon, fuaye ve sergi alanı, fitness salonu, Bilgi Evi ve ÜSMEK kurs merkezi, seminer salonu, kafeterya ve teras ile kapalı otoparktan oluşan geniş bir kompleks olarak tanımlanan Prof. Dr. Raşit Küçük Gençlik ve Spor Merkezi, zengin donanımıyla benzer yapılanmalara örnek teşkil edecek.