Üsküdar Belediyesi tarafındanhayata geçirilen Üsküdar Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarının (ÜSMEK) 16'ncısıKüplüce'de açıldı.

Üsküdar'da ücretsiz birşekilde bireylerin mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, bilgi veyetkinliklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak ve istihdam sağlamak amacıylabaşlatılan ÜSMEK kurslarının 16'ncısı Küplüce'de açıldı.

 Açılış törenine Üsküdar Kaymakamı Murat SefaDemiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli EğitimMüdürü Sinan Aydın ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. İSMEK'lerinkapatılmasının ardından Üsküdar'da başlatılan ÜSMEK kurslarında müzik vegösteri sanatları, sanat ve tasarım, kişisel gelişim, seramik ve cam, elsanatları, giyim üretim teknolojileri, yabancı dil gibi 72 alanda 3 bin 700programda eğitimler sürmeye devam ediyor.

 

"İSMEK yoksa ÜSMEK var"

 

Açılış programında konuşan ÜsküdarBelediye Başkanı Hilmi Türkmen, " Bugün Küplüce Mahallemizde ÜSMEK projemizin16'ncısını açıyoruz. Bu proje İSMEK adı altında önceden İBB tarafındanİstanbul'un tüm ilçelerinde kadınlara yönelik yürütülüyordu. Ne yazık ki budönem İBB bu işe ara verdi. Bu tür çalışmalar kadınlara yönelik önemli birproje, önemli bir ihtiyaç. Üsküdar Belediyesi olarak buna duyarsız kalmayarak,İSMEK yoksa ÜSMEK var dedik. ÜSMEK adı altında Üsküdar'ımızın 16 Mahallesindebu projeyi hayata geçirdik. Hedefimiz tüm mahallerimizde açmak, vatandaşlarımıztarafından ilgi alaka çok güzel, Hayırlı olsun" diye konuştu.


Konuşmalarınardından Başkan Hilmi Türkmen, protokol ile birlikte kurdele keserek açılışıgerçekleştirdi.