Yaşam boyu eğitim faaliyetleri kapsamında Üsküdarlıların mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, istihdam edilebilirliklerine katkı sağlamak amacıyla kurulan ÜSMEK birinci eğitim yılını tamamladı.


11 farklı kurs merkezinde 256 farklı programda binlerce kursiyer eğitimini tamamladı ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını almaya hak kazandılar. Sertifikalar, Valide Sultan Gemisi’nde düzenlenen törende Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen tarafından kursiyerlere teslim edildi.


Sertifika törenine Başkanımız Hilmi Türkmen’in yanı sıra Üsküdar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabri Şen, ÜSMEK yetkilileri ve kursiyerler katıldı.


“ÜSMEK Mağazasının müjdesini verelim”


Törende konuşma yapan Başkanımız Türkmen, “Bugün beş binin üzerinde kursiyerimiz mezun oluyor. ÜSMEK kursları bizim için vazgeçilmez olmuştur. Yolumuza Üsküdar ölçeğinde devam edeceğiz. Ayrıca ben buradan müjdeyi vermek istiyorum. Kursiyerlerimizin yaptıkları bu güzel eserleri satabilmeleri için ilerleyen günlerde Üsküdarımızda onlara güzel bir yer tahsis edeceğiz’’ dedi.


Sertifikalarını alan ÜSMEK kursiyerleri, böyle bir imkanı kendilerine tanıyan Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Tükmen’e teşekkürlerini ilettiler.